* STROKE-Föreningens julfest! *

STROKE-Föreningens traditionella julfest anordnades den 2 december 2021!

Ordföranden för föreningen, Gunnar Hedberg, hälsade alla hjärtligt välkomna!

Ett 60-tal medlemmar från Skövde, Falköping, Tidaholm och Mariestad, gäster från Fyrbodal, hade anmält sig till det mysiga och fina Flämslätts Kursgård. Det hela inledes med kaffe och pepparkaka, lite mingel. Trubadur Jimmy Andersson från Tidan, underhöll med kluriga och kända melodier. En tomtenisse delade ut godis under tiden! Eftersom pandemin fortfarande finns kvar så blev tyvärr lucian i år inställd likaså det goda julbordet! Man blev istället serverad en trerätters meny som var smaskig!

Alla närvarande hade mycket trevligt och det hela avslutades med dragning på lotteriet med skänkta vinster!

En eloge till arrangörsstaben som ordnade det hela!

Ordförande tackade alla närvarande, kanske ses vi igen nästa år!     Foto: Ingemar Svensson